Każda z nas najprawdopodobniej słyszał kiedyś słowo cellulit. Inne określenia to skórka pomarańczowa oraz lipodystrofia. Czym w zasadzie jest i po czym poznać cellulit? Jest to odkładanie się tkanki tłuszczowej w niewłaściwym rejonie, jak również w niewłaściwej formie. W rezultacie, skóra w miejscu pojawiania się cellulitu jest mocno pofałdowana. Cellulit to duży problem natury estetycznej dla wielu kobiet. Odnosząc się do wybranych szacunków, nawet 90% z nich musi zmagać się ze skórką pomarańczową.

Komu grozi występowanie cellulitu?
Wśród społeczeństwa funkcjonuje przekonanie, że pojawienie się cellulitu grozi zdecydowanie najczęściej kobietom otyłym. Jest to po prostu mit, dlatego, że może on występować zarówno u tych osób z nadwagą, jak i u tych całkiem szczupłych. Chociaż lipodystrofia rzadko występuje w okresie dojrzewania, to jednak z tego powodu cierpią zarówno młodsze jak i starsze kobiety.

Jak pozbyć się cellulitu?
Sprawą najważniejszą w walce ze skórką pomarańczową jest prowadzenie zdrowego i aktywnego stylu życia. Co jest najistotniejsze? Najpewniej nikogo nie zdziwi, że przede wszystkim są to dobrze dopasowana dieta oraz zwiększona aktywność fizyczna. Te obydwa czynniki są zdecydowanie niezbędne, jeżeli zależy nam aby zachować skórę w dobrym stanie. Jeśli chodzi o dietę, to najważniejszym jej składnikiem, jest, w tym przypadku, błonnik.
Ponadto, poza dietą i aktywnością fizyczną, powinno się również prawidłowo pielęgnować skórę. Konsekwentne nawilżanie i natłuszczanie ciała spowoduje, że prawdopodobnie uda się uniknąć powstania cellulitu, albo pozbyć się go, jeżeli już zdążył się ujawnić.

Bardziej zaawansowane metody walki z cellulitem.
Nie raz może być tak, że pomimo stosowania odpowiedniej diety, regularnych ćwiczeń jak również balsamowania skóry, nadal nie wiesz jak możesz pozbyć się cellulitu. Jeśli nic nie daje rezultatów, trzeba zastanowić nad bardziej zaawansowane metody.
Istnieje co najmniej kilka zabiegów wykonywanych przez kosmetyczki lub także przez lekarzy. Pierwszym z nich jest endermologia. Zabieg ten ma na celu wzmocnienie skóry, a także usunięcie obrzęku spod skóry.
Do zwalczenia cellulitu stosuje się także ultradźwięki. Procedury w których się ich używa polegają na zniszczeniu cząsteczek tłuszczowych.
Następny zabieg to mezoterapia. Zabieg ten opiera się na iniekcyjnym wprowadzeniu do skóry odpowiednich preparatów. Warto zauważyć, że tę procedurę stosuje się jedynie w połączeniu z innymi metodami walki z cellulitem.
Poza tym, laser jest nierzadko wykorzystywany do wpływania na poprawę stanu skóry. Dzięki zabiegom wykorzystującym laser skóra staje się bardziej elastyczna i wolna od niechcianego cellulitu.
Zabiegi mogą skutecznie zredukować cellulit, natomiast należy pamiętać o ich ograniczeniach. Ich największą wadą jest stosunkowo wysoka cena.