Zdrowa dieta – sporo się o niej mówi, ale wiele z nas nie wie, na czym tak naprawdę ona polega. Czy to katorga i odczucie ciągłego głodu cały dzień, czy może zbilansowane posiłki opierające się na nieprzetworzonych produktach?

Czytanie składów
Aby mieć możliwość wystartować ze zdrowym odżywianiem, musimy nauczyć się analizować składy i rozróżniać te właściwe, od tych, których lepiej unikać. Nie jest to szczególnie ciężkie, gdy poświęcimy chwilkę na oswojenie się z najpopularniejszymi substancjami, na które składa się żywność. Do tego, jeśli jakaś substancja wymieniona jest na początku listy w składzie, to oznacza to tyle, że jest jej najwięcej w danym produkcie. Dietetycy rekomendują wybierać żywność z możliwie jak najkrótszym składem do 3 wymienionych składników.

Warzywa
Ciągle spożywamy ich zbyt małą ilość! Jeśli zależy nam na zdrowiu i efektach odchudzania to musimy zapewnić sobie kilka dawek warzyw dziennie. Dzięki temu będziemy naładowani energią, a nasza skóra, włosy i paznokcie szybko nam się odpłacą

Węglowodany
Istnieje wiele pseudo diet, które minimalizują ilość węglowodanów, co może prowadzić do wielu negatywnych skutków. Węglowodany dają nam energię, gdy z dnia na dzień zmniejszymy ich spożywaną ilość w ciągu dnia, możemy czuć się apatyczni i ospali.

Zero przetworzonej żywności
Gdy pragniemy naprawdę zdrowo się odżywiać, powinniśmy zapomnieć o spożywaniu przetworzonej żywności. Dania gotowe, zupki w proszku, naładowane chemią słodkie przekąski- to wszystko idzie do kosza, ale nie tego sklepowego. Zastąpmy dania gotowe na szybkie i zdrowe obiady, zupki w proszku na aromatyczne zupy warzywne, słodycze na samodzielne wypieki, w których będziemy mieli możliwość nadzorować ilość i jakość składników oraz każdy etap powstawania smakołyku.
Zrzucanie zbędnych kilogramów i zdrowa dieta nie jest drogą przez mękę. Jedyne czego nam trzeba to wiedza o naszym organizmie i o tym, co jest nam niezbędne, by prawidłowo funkcjonować. Następnie należy wcielić wiedzę teoretyczna w czyn, by w błyskawicznym tempie właściwie odżywianie stało się dla nas czymś całkowicie naturalnym.