Klasyfikujemy spożywane przez nas pokarmy na 3 grupy. Podstawową z nich stanowi grupa białkowa, kolejną węglowodanowa, z kolei trzecią – neutralna. Dieta rozdzielna głosi jedną, kluczową regułę. Brzmi ona następująco: niedozwolone jest mieszanie w jednym posiłku obu początkowych grup. Pod żadnym pozorem nie wolno scalać białek z węglowodanami.
Dieta rozłączna i odchudzanie skierowane jest niemal dla każdej osoby. Stanowi to nienaganny sposób na to, by pozbyć się zbędnych kilogramów ostatecznie, a na domiar tego zadbać o nasze zdrowie oraz kondycję. Chociaż niełatwo przyjdzie zaakceptowanie jej tym jednostkom, które są łasuchami. Mimo to należy porzucić obżarstwo na rzecz pięknej figury oraz porządnego zdrowia. Kto z nas o tym nie marzy? Ponadto dieta rozdzielna ma również sporo zwolenników też pośród mężczyzn, bo zezwala na skuteczne oczyszczanie organizmu. Niemniej jednak powracając do kobiet, podążając za obecnymi tendencjami – przyjmuje się, iż tylko szczupłe dziewczyny mogą być z siebie zadowolone. Dieta rozdzielna daje możliwość wszystkim paniom radować się atrakcyjną figurą. Promotorem jej jest doktór Hay.
Są doniosłą jednostką fizyczną, dotyczą ciepła. Jednak w chwili obecnej jest ono definiowane jako energia. W dietetyce kalorie posiadają inne przesłanie. Pojecie to w znacznym stopniu odbiega od znaczenia jednostki fizycznej, choć pojecie jest takie samo. W dietetyce kalorie honorowane są za wartości kaloryczne artykułów przeznaczonych do konsumpcji. Wartości te są podawane niemniej jednak nie w kaloriach, lecz kilokaloriach, co symbolizuje kalorie w liczbie tysiąca.