Plaża, słońce, ciepły wiatr muskający nasze ciało. Ciepły piasek i świeża bryza morska. To kusząca perspektywa szczególnie w podczas zimy. Czas urlopu kojarzy się z przyjemnością, niezmąconym wypoczynkiem. Założyć seksowną bikini oraz przyciągnąć wzrok tłumu atrakcyjnych mężczyzn, skryte marzenie każdej kobiety.
Niestety, nie ma nic za darmo. Atrakcyjna figura, smukłe ciało wymaga solidnej pracy. Jesteśmy leniwi oraz chcemy zazwyczaj iść na skróty. Szukamy wyjścia awaryjnego oraz rozmyślamy nad tym, jakimi sposobami można szybko schudnąć bez zbędnego wysiłku.
Alternatywą dla opornych wczasowiczów może być dieta kopenhaska. Jest remedium na ten uniwersalny problem, jak można szybko schudnąć oraz nie popaść w chorobę. Podczas jej trwania możemy spożywać niewielkie ilości warzyw i pojedynczy owoc każdego dnia. Pozytywny wpływ na przebieg odchudzania ma także chude, gotowane mięso.
Regułą absolutnie nie do podważenia jest zakaz podjadania pomiędzy posiłkami. Pory spożywania poszczególnych posiłków są ściśle określone. Pierwszy posiłek powinniśmy zjeść najpóźniej do ósmej, obiad do 14:00, a kolację do 18:00. Nasz aktualny tryb życia, skutecznie nam to utrudnia.
Kolejną podstawową zasadą jest systematyczne nawadnianie organizmu. Jest to bardzo istotne, ponieważ wraz z tkanką tłuszczową nasz organizm traci mnóstwo witamin oraz minerałów odżywczych. Napojami, które możemy pić bez większych ograniczeń, jest niegazowana woda mineralna, niesłodzona herbata lub nieco rzadziej kawa. Rozsądek i stała kontrola lekarska w trakcie trwania diety to najlepsza odpowiedź na pytanie, jakimi metodami można szybko pozbyć się nadwagi i nie uświadczyć na swoim ciele efektu jojo.