Stres, bóle mięśni i głowy – takie przypadłości dotyczą praktycznie każdego z nas. Prawda jest taka, że cierpimy na chroniczny brak wolnego czasu, nie dajemy sobie szans na wypoczynek. W jaki sposób sobie pomóc? Warto raz na jakiś czas zaaplikować sobie chwilę wytchnienia w doskonałym salonie masażu.

Uspokoi nerwy, rozluźni mięśnie…
Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny korzystnie wpływa nie tylko na nasze ciało, ale także umysł. Zmniejsza poziom stresu, przywraca prawidłowe krążenie krwi, rozluźnia bardzo mocno napięte mięśnie. Wspiera też naszą przemianę materii. Po właściwie zrobionym masażu relaksacyjnym będziemy całkowicie odprężeni i zregenerowani.

Jak dobrze przygotować się do masażu?
Pewien czas przed zabiegiem zrezygnujmy ze zbyt obfitych dań. Pijmy za to dużo wody, możemy też zastosować delikatne herbatki ziołowe. Za ich sprawą organizm szybciej pozbędzie się toksyn.

Przed tym jak udamy się do gabinetu poinformujmy pracowników o:
– chorobach skóry,
– ranach,
– alergiach,(Jest to wyjątkowo istotna sprawa, ponieważ w trakcie masażu relaksacyjnego używa się różne kosmetyki. Niektóre z nich mogą się okazać silnymi alergenami.)
– ciąży.

Dzięki temu osoba, która wykonuje zabieg będzie mogła zastosować odpowiednią technikę masażu. Z tego rodzaju zabiegów mogą korzystać osoby w różnym wieku, także kobiety w ciąży, jednak, jeśli mamy jakieś zastrzeżenia można udać się po poradę lekarza.

Stan relaksu
właściwie zrobiony masaż relaksacyjny spowoduje zupełne rozluźnienie mięśni, dlatego po takim zabiegu bardzo trudno jest zapanować nad własnym ciałem. Po wizycie w gabinecie masażu raczej nie należy planować intensywnych ćwiczeń fizycznych albo też innych zadań, które powodują w nas uczucie stresu.