Wiele kobiet dba o swoją urodę i każdego dnia starają się dobrze wyglądać. Oczywiście każdy człowiek ma czasami dni kiedy wygląda gorzej niż zwykle – u kobiet może to być związane na przykład z cyklem miesiączkowym. Wtedy z reguły pogarsza się cera – mowa oczywiście o czasie przed miesiączką. Hormony nie są stałe, ich ilość jest zmienna w cyklu.

Piękno to pojęcie subiektywne. Dla każdego pojęcia piękna kobiety oznacza coś innego. Niektórzy mężczyźni zdecydowanie wolą blondynki, inni brunetki. Niektórzy mężczyźni preferują kobiety bardzo szczupłe, inni lubią kobiece, zaokrąglone kształty. I jedni i drudzy mają prawo do własnych preferencji, do wolnego wyboru. Uroda nie zawsze idzie w parze z użytkowaniem drogich kosmetyków. Czasem uroda to używanie kosmetyków naturalnych i darów natury. Ale w sklepach także są dostępne kosmetyki naturalne, takie naprawdę naturalne, bazujące na naturze. Piękno każdej kobiety prędzej czy później zostanie odkryte. Jeżeli kobieta sama nie odkryje swojego piękna powinien zrobić to ktoś z jej bliskiego otoczenia. Oczywiście wygląd nie jest najważniejszy jednak nie udawajmy, że w dzisiejszym świecie nie odgrywa on żadnej roli. To bardzo ważne, jak prezentujemy się na przykład na rozmowie kwalifikacyjnej. Jak Cię widzą tak Cię piszą. To znane przysłowie ma zastosowanie także dzisiaj obecnych czasach. Nie można zatem udawać, że wygląd jest zupełnie nieważny. Każda kobieta ma swoje ulubione kosmetyki, z których czasami korzysta od wielu lat. Dlatego też warto dobrze poznać swoją cerę i jej potrzeby. Należy zrobić to w celu dobrania odpowiedniej pielęgnacji. Należy dobierać takie kosmetyki, które nie tylko nie zrobią naszej skórze krzywdy, ale przede wszystkim zapewniają jej odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie, a także regenerację. Ochrona przed zmarszczkami to zadanie kremów dla pań dojrzałych. W każdym wieku powinno używać się innej pielęgnacji – nie można używać tego samego kremu w wieku lat 20 i tego samego kremu w wieku lat 60, ponieważ skóra ma różne potrzeby na różnych etapach życia.

Zazwyczaj w okresie menopauzy skóra staje się sucha i ma bardzo dużą potrzebę bycia nawilżoną. Dbałość o siebie to nie tylko troska o skórę ale także na przykład o włosy, dlatego powinno się często chodzić do fryzjera i podcinać włosy, aby wyglądały zawsze świeżo. Nie wolno też zapominać o myciu włosów tak często jak te włosy tego potrzebują, niektóre panie na pewno będą musiały myć włosy codziennie, innym wystarczy co kilka dni. Tak czy inaczej trzeba dbać o swoje ciało, aby dobrze wyglądało w późniejszym wieku. Dobry wygląd to nie tylko zasługa stosowanych kosmetyków. Liczy się także styl życia. Osoby, które pozostają aktywne fizycznie i które zdrowo się odżywiają mają skórę zdecydowanie w lepszej kondycji niż osoby które na przykład palą papierosy i tylko i wyłącznie oglądają telewizję siedząc na kanapie, a nie ruszają się, nie wychodzą na świeże powietrze ani nie ćwiczą. Negatywne zachowanie odbija się na zdrowiu, prędzej czy później.