Zgrubiałe fałdy na skórze, nazywane cellulitem, spędzają sen z powiek wielu kobietom. Co można zrobić, by skutecznie i szybko pokonać cellulit? Odpowiedź wcale nie jest bardzo podnosząca na duchu, ponieważ błyskawiczna metoda niestety nie istnieje. Walka z cellulitem jest zwykle długa i wyczerpująca. Powinno się jednak pamiętać, iż skórka pomarańczowa (zamienna nazwa cellulitu) nie bierze się znikąd. Rozwija się ona powoli, przez długi czas. Istotne, aby nie lekceważyć cellulitu i jak najszybciej podjąć działania, mające na celu jego zlikwidowanie. Czym bardziej dynamiczna reakcja, tym prościej i szybciej można zredukować skórkę pomarańczową.

Sposoby na pomarańczową skórkę
Sposobów zwalczania skórki pomarańczowej jest mnóstwo. Różnią się one jednak pod wieloma różnymi aspektami. Absolutnie najłatwiej jest podzielić je na trzy grupy. Pierwszy rodzaj to są zestawy ćwiczeń na cellulit, kolejna to zabiegi kosmetyczne lub lekarskie, a ostatnia to sposoby domowe.

Zwalczanie cellulitu w domu
Jeżeli chodzi o to, co można by zrobić samodzielnie w domowym zaciszu, to wybór zabiegów jest olbrzymi. Przede wszystkim, dobrze jest stosować różnego rodzaju peelingi. Należy wykorzystywać w nim substancje, które zwiększają krążenie krwi. Należy do nich między innymi sól morska, a także kawa. Dodatkowo, skuteczne okazują się masaże partii ciała, w których pojawia się cellulit. Stosuje się w nich także masujące przyrządy lub rękawice. Powierzchnia przyrządu, którym przeprowadza się zabieg powinna być szorstka, aby była skuteczna w wygładzaniu skóry. Jeśli chodzi o pozostałe naturalne sposoby na zwalczanie cellulitu, to nie sposób jest zapomnieć o soku z cytryny, którego systematyczne picie przynosi bardzo dobre wyniki.

Zestawy ćwiczeń na cellulit
Jeśli chodzi o zestawy ćwiczeń, to ich dopasowanie zależy głównie od tego, w którym konkretnie miejscu ciała wystąpił cellulit. Trochę inne treningi wykonuje się, gdy skórka pomarańczowa pojawia się na udach, a inne gdy na przykład na pośladkach. Zdecydowanie inny zestaw ćwiczeń jest natomiast potrzebny w przypadku, gdy cellulit pojawia się na przykład na ramionach. Przykładowo, w przypadku wystąpienia skórki pomarańczowej na pośladkach, skuteczne mogą być zwyczajne przysiady. Najlepiej jest jednak wykonywać je trzymając w dłoniach hantle o niezbyt dużej wadze.

Zabiegi kosmetyczne
Procedury kosmetyczne, czy też lekarskie to ostateczne sposoby na skórkę pomarańczową. Ich cena jest bowiem niemała, ponadto mogą one być szkodliwe dla zdrowia. Zabiegi tego typu są jednak zazwyczaj niezwykle skuteczne. W gabinetach wykonuje się takie zabiegi jak mezoterapia, czy procedura usuwania cellulitu za pomocą ultradźwięków.
Cellulit można zredukować, jednak kluczowe znaczenie ma wytrwałość w owej walce, oraz błyskawiczna reakcja na pojawiające się na skórze fałdy.