Pragnąc podążać za zmianami na gruncie obyczajowym, powinniśmy być uważni. Jesteśmy poddawani niekończącej się obserwacji oraz ocenie. Trendy światowe wyznaczają gwiazdy telewizji. Zwyczajne kobiety także nie mogą pozwolić sobie na zwalnianie tempa. W obecnych czasach kobieta pragnąc realizować się, w rolach: matka, żona, pracownik musi być perfekcyjnie zorganizowana, a także działać jednocześnie na wielu obszarach życia codziennego. Mimo, że brakuję jej czasu na własne potrzeby, nie powinna ich zaniedbywać.
Gdy ukazuje się problem dodatkowych kilogramów, nie może być stateczna, musi natychmiast podjąć działanie. Tylko jak można szybko stracić wagę w krótkim czasie. To nie proste zadanie. Rozwiązaniem w tym przypadku jest dieta wysokobiałkowa Dukana. Nie należy do najbezpieczniejszych, ale przynosi szybko zauważalne rezultaty. W czasie jej trwania przez czternaście pierwszych dni z produktów spożywanych każdego dnia trzeba wyeliminować: chleb, makaron, ziemniaki, rośliny strączkowe, warzywa oraz owoce. Węglowodanom mówimy przecz!
Sprzymierzeńcem w osiągnięciu określonego zamierzenia są ryby, mięso drobiowe, pozbawiona tłuszczu wołowinka, czy owoce morza. Nie są zabronione jogurty naturalne oraz białko z kurzych jaj. Gorące posiłki muszą być gotowane na parze lub grillowane. Napoje alkoholowe oraz drobne słodkie chwile zapomnienia są bardzo zakazane. W chwilach słabości nie wolno ulegać pokusie. Nie jest to łatwe zadanie. Spacer, zabawa z psem, rozmowa ze znajomymi są jak najbardziej wskazane. Odwracają uwagę od przysmaków. Silna wola to podstawa, na drodze do sukcesu. Nie zapominaj o tym, że na efekty Twojej pracy trzeba nieco poczekać. Cierpliwości one na pewno przyjdą.