Szukając w internecie informacji na temat diety oraz ćwiczeń zazwyczaj zalewa nas taka ilość przeczących sobie informacji, że już sami nie wiemy, komu mamy zaufać. Kuszą też kolorowe reklamy środków wspomagających usuwanie tkanki tłuszczowej oraz odpłatnych jadłospisów mających działać niemal magicznie. Komu więc wierzyć?
Najlepiej własnemu organizmowi! W jaki sposób schudnąć – poprzez jedzenie. Racjonalna dieta podzielona na pięć pełnowartościowych posiłków w ciągu dnia spowoduje, że nasz organizm przyśpieszy metabolizm. Mitem jest zakaz spożywania posiłków po godzinie osiemnastej, zwłaszcza dla osób, które kładą się do łóżka zdecydowanie później. Nie wskazane jest natomiast najadać ciężkostrawnymi potrawami bezpośrednio przed snem. Do naszego jadłospisu powinniśmy dołączyć mnóstwo jarzyn, jak również owoców, na przykład: pod postacią sałatek lub shake’ów. Produkty pszenne między innymi: chleb, bułki i makarony zastąpmy produktami z pełnego zboża, a tłuste, smażone mięsa gotowanymi na parze drobiem oraz rybami.
Słuchajmy swoich potrzeb – jeśli mamy ochotę na jakąś konkretną rzecz to znaczy, że naszemu organizmowi brakuje pewnych mikro- lub makroelementów. Np. chęć na czekoladę zupełnie nie musi znaczyć, że jesteśmy łasuchami – możemy mieć niedobory magnezu. Trzeba zatem odnaleźć wtedy odżywczy zamiennik obiektu pożądania, w tym wypadki sięgnijmy po migdały albo banana.
Aby posiadać wymarzoną sylwetkę nie musimy wiecznie się głodzić, a jedynie przyswoić podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Dołączając do tego uprawianie sportu mamy gwarantowany przepis na sukces. Wszystko trzeba jednak robić z głową oraz nie popadać w skrajności, dobrze jest więc oddać się pod opiekę doświadczonego dietetyka.