Każda z nas – dziewczyn śni o drobnej, wysportowanej sylwetce znanej z Hollywood. W sieci aż roi się od propozycji diet, głodzenia się i cudownych pastylek, dzięki którym rzekomo ubywa nam 10kg w ciągu tygodnia. Ile w tym wszystkim znajdziemy racji, czy da się osiągnąć ten upragniony wygląd idąc na po linii najmniejszego oporu?

Po pierwsze dieta
Pewnie każda z nas przeszła w swoim dotychczasowym życiu minimum parę diet, a czasem mogły to być głodówki, niestety najczęściej bez oczekiwanych rezultatów. W jaki sposób możliwe jest błyskawicznie się odchudzić? To jest proste, wystarczy tylko… jeść! Racjonalne odżywianie pobudza nasz metabolizm, przez co lepiej wykorzystujemy wprowadzoną do organizmu razem z pokarmem energię. Podstawą jest przyjmowanie pięciu posiłków dziennie, starajmy się, by były one spożywane w z góry ustalonych godzinach. Oczywiście powinny być to dania tzw. zdrowej kuchni, pełnoziarniste makarony, kasze, chude mięso i ryby, uzupełnione o warzywa i owoce.

Do biegu, gotowi… sport!
Równie ważna jest aktywność fizyczna. Na początku, zwłaszcza osobom z poważną nadwagą, poleca się spacerowanie ok. 30 minut dziennie. Gdy czujemy się już na siłach i nasza waga nieco się obniża możemy zapisać się na basen bądź też zajęcia aerobiku. Można też korzystać z siłowni i wykupić specjalnie dopasowany dla nas przez specjalistę plan ćwiczeń.

Róbmy każdą rzecz z głową
Każda dziewczyna przechodząc na jakąś dietę pragnie natychmiastowych zmian. Nie poddajmy się temu mimo to – błyskawiczny spadek wagi kończy się bardzo często efektem jo-jo. Najszybszym sposobem na osiągnięcie oczekiwanej figury będzie połączenie zdrowej diety oraz aktywności. Pamiętajmy zatem, by pogoń za wymarzoną sylwetką nie przysłoniła nam zdrowego rozsądku.