Cellulit jest przypadłością, która jest uciążliwa głównie ze względów estetycznych. Co prawda nieraz może towarzyszyć mu ból, aczkolwiek zdarza się to rzadko i zwykle jest on niewielki. Mimo wszystko, każda kobieta chciałaby usunąć cellulit.

W jaki sposób pozbyć się cellulitu?
Należy zaznaczyć, że cellulit to coś, co powstaje przez wiele lat. Dlatego też, nie jest możliwe, by go usunąć natychmiast. Istnieją co prawda profesjonalne zabiegi, które go usuwają, aczkolwiek one również nie działają natychmiast. Żeby zabieg pomógł, musi być powtarzany wielokrotnie. Po pierwsze jest to męczące, a czasem również powodować ból, a dodatkowo też, wiąże się z dość dużym wydatkiem. Stąd też, zanim postanowimy skorzystać z zabiegu, warto poznać alternatywne metody na pozbycie się problemu.

Domowe metody na cellulit
Istnieje wiele sposobów na cellulit, które mogą być wykonane w domu, całkowicie samodzielnie. Jednym z najskuteczniejszych jest wcieranie w miejsce na skórze, w którym występuje cellulit, soli morskiej. Peeling ten należy wykonywać zanurzając się w ciepłej wodzie. Jest to metoda bardzo skuteczna, a ponadto bardzo tania. Jedyne co należy przygotować, to wanna z ciepłą wodą oraz odrobina soli morskiej. Metoda ta jest skuteczna, ponieważ dzięki użyciu soli, krew w nasmarowanym miejscu zaczyna szybciej krążyć, dzięki czemu cellulit ulega widocznemu zredukowaniu.
Innym naturalnym sposobem walki z cellulitem jest peeling z cukru. Metoda ta jest podobna nieco do tej, która wykorzystuje sól, tylko w tym przypadku „zabieg” jest nieco bardziej złożony, ponieważ potrzebne jest więcej składników. Cukier, najlepiej brązowy, trzeba pomieszać z miodem, a do mieszanki poleca się dodać też olej winogronowy a także masło migdałowe. Skórę należy najpierw lekko nawilżyć, a następnie wmasować w nią otrzymaną substancję.
Dodatkowo, w usuwaniu cellulitu skuteczne mogą być fusy kawowe. Fusy wciera się w skórę po połączeniu z balsamem do ciała. Czynność ta, powtarzana kilkukrotnie, sprawia, że skóra staje się o wiele gładsza.
Ponadto, istnieją jeszcze inne, trochę mniej popularne domowe sposoby na cellulit. Skuteczne może być picie specjalnie przygotowanej mieszanki: soku cytrynowego z domieszką pieprzu. Być może nie jest to przyjemne, jednak naprawdę warto się przełamać, żeby zredukować cellulit. Dobrym domowym sposobem na cellulit jest masaż skóry szorstkim przedmiotem, który trzeba wykonywać systematycznie. Do tego typu masaży dobrze nadaje się na przykład rękawiczka lub też jakaś gąbka czy ściereczka.
Zlikwidowanie cellulitu nie jest łatwe, jednakże wytrwałość i determinacja zazwyczaj prowadzą do sukcesu.